Shaun Ferguson & Peter Luha – Siedma Struna

Shaun Ferguson (CA) & Peter Luha

September 4, 2019 Bratislava, SK

Details

Time : 20:00
Venue : Siedma Struna
Address : Rajská 7
Vďaka podpore platformy MusiConnect Canada prichádza na Slovensko kanadský umelec Shaun Fergusson, ktorý predstaví jedinečný hudobný projekt v spolupráci so skvelým slovenským gitaristom Petrom Luhom.
 
Shaun Ferguson (Kanada)
Vďaka svojej modernej, voľnej a transcendentnej inštrumentálnej hudbe zaujme gitarista a skladateľ Shaun Fergusson svoje publikum intímnymi kompozíciami, ktoré dokážu očariť hudobných nadšencov aj menej skúsených divákov. Narodil sa a vyrastal na v Novom Brunswicku (Kanada) a už takmer dvadsať rokov venuje svoj život komponovaniu a hraniu. Jeho druhý album Résilience bol vydaný v decembri 2017, zatiaľ čo jeho prvý opus Ascensions v roku 2011.
 
Ako hudobník je samouk, ktorý sa vždy spoliehal na svoje inštinkty v komponovaní a skúmaní rôznych hudobných foriem. Svoje gitarové zručnosti dokázal preniesť na mnoho ďalších strunových nástrojov, najmä na violončelo a basovú gitaru, ako aj na rôzne bicie nástroje. Hráva so svojím komorným zoskupením ale aj ako sólista, ktorý publikum strhne svojou muzikalitou v rámci “One man show”. So skutočnou vášňou pre umenie vo všetkých jeho formách sa Shaun rád zapája do projektov, ktoré kombinujú poéziu, výtvarné umenie, tanec a hudbu.
https://www.youtube.com/watch?v=qd9z7dw9YTo&list=PLXybZMaCJNCoIMX4sTnUMgt2pmnL-zi68
 
Peter Luha (Slovensko)
je slovenský multižánrový gitarista, spevák, skladateľ a producent.
Jeho jedinečná virtuózna hra vychádza z pestrého mixu gitarových techník (perkusívne údery, slap, tapping, fingerstyle..). Pri svojich vystúpeniach majstrovsky kombinuje spev, beatbox, hru na špeciálnej gitare, zobcovej flaute a perkusiach a vďaka technike takzvaného loopingu tak dokáže sám nahradiť celú kapelu.
Jeho majstrovstvo si všimli aj v zahraničí. Peter Luha je oficiálnym hráčom viacerých prestížnych svetových značiek – gitár Ortega /DE/, Framus /DE/, TheBone /CH/ a Klema /SK/, strún Elixir /US/, snímačov K&K Sound /US/.
Sólovo koncertoval v mnohých krajinách Európy, ale aj v Mexiku či Indii. Viackrát vystúpil vo Wiener Konzerthaus ako hosť svetoznámeho dua Igudesman & Joo spolu s Wiener Symphoniker alebo Tonkustler orchestra. Spolu so skupinou Persona Grata vystúpil v rokoch 2015 a 2019 aj s legendou žánru – Dream Theater.
https://www.youtube.com/user/pitu1
 
Spojením týchto dvoch talentovaných umeleckých osobností sa majú na čo tešiť nielen milovníci modernej gitarovej hudby, ktorých čaká jedinečný zážitok spájajúci dve kultúry a dve hudobné vízie do jedinečného celku.
 
Vstupné na mieste: 5€
Miesto: Siedma Struna, Rajská 7, Bratislava