Ildikó Kali & Peter Luha, Teatro Colorato, Bratislava – ZRUŠENÉ

Ildiko Kali & Peter Luha - KONCERT PRESUNUTÝ NA NEURČITO !!!!

February 1, 2023 Bratislava, SK

Details

Time : 19:00
Venue : Teatro Colorato
Address : Františkánske námestie 2
Zip : 81101
Contact Website : http://www.colorato.sk

Album Zlatá panna bol nominovaný na Rádiové hlavy v kategórii World music/Folk za rok 2021. Jeho skladby sú nasadené vo svetových rebríčkoch a úspešne reprezentujú slovenskú World music. Ildikó Kali vystupuje s vynikajúcim gitaristom Petrom Luhom, ktorý pravidelne hráva na svetových pódiach napr. Wiener Konzerthause.

Spev Ildikó Kali je rozpoznateľný od prvého momentu. Disponuje pestrou paletou farieb a výrazov. V baladickej polohe jej hlas dokáže byť detsky hravý a o okamžik neskôr starecky hĺbavý. Strhujúce veršované povesti Jána Botta, ktorý prináša album Zlatá panna, sú podporené tajomnou hudbou gitaristu Petra Luhu, ktorý disponuje brilantnou technikou. Spolu so speváckou výpoveďou vytvárajú hmatateľné napätie, pre ktoré sa oplatí zájsť na koncert.

Ildiko Kali’s singing is recognizable from the first moment. It has a wide range of colors and expressions. In a ballad position, her voice can be childishly playful and a moment later old-thoughtful. The captivating verse legends of Jan Botto, brought by the album Golden Maiden, are supported by mysterious music of Peter Luha who has a brilliant guitar technique. Together with the singing statement, they create tangible tension, which makes it worthwhile to go to a concert.

www.ildikokali.com