Folkový kolotoč

Ildiko Kali & Peter Luha

June 4, 2022 Ostrava - Poruba, CZ

Details

Time : 14:00
Venue : Folkový Kolotoč
Address : Dům kultury Poklad, Matěje Kopeckého 675/21
Zip : 708 00
Contact Website : https://www.folkovykolotoc.cz/

Prvý júnový víkend roku 2022 sa do Ostravy vráti multižánrový hudobný festival FOLKOVÝ KOLOTOČ, ktorý v sedemdesiatych a osemdesiatych rokoch silne ovplyvnil českú a moravskú pesničkársku scénu a napomohol štartu hudobnej kariéry Jaromíra Nohavici, Pavla Dobeša, Karla Plíhala, Jozefa Streichla a ďalších.

Celý program a informácie týkajúce sa festivalu nájdete na www.folkovykolotoc.cz
Sledujte aktuálne dianie Folkového kolotoče na Facebooku.

A mne je potešením si na tomto príjemnom festivale zahrať spolu s Ildiko Kali.

 

Spev Ildikó Kali je rozpoznateľný od prvého momentu. Disponuje pestrou paletou farieb a výrazov. V baladickej polohe jej hlas dokáže byť detsky hravý a o okamžik neskôr starecky hĺbavý. Strhujúce veršované povesti Jána Botta, ktorý prináša album Zlatá panna, sú podporené tajomnou hudbou gitaristu Petra Luhu, ktorý disponuje brilantnou technikou. Spolu so speváckou výpoveďou vytvárajú hmatateľné napätie, pre ktoré sa oplatí zájsť na koncert.
Ildiko Kali’s singing is recognizable from the first moment. It has a wide range of colors and expressions. In a ballad position, her voice can be childishly playful and a moment later old-thoughtful. The captivating verse legends of Jan Botto, brought by the album Golden Maiden, are supported by mysterious music of Peter Luha who has a brilliant guitar technique. Together with the singing statement, they create tangible tension, which makes it worthwhile to go to a concert.

www.ildikokali.com