Folk Blues Session 2017

Free N’ Loop (Berky, Luha, Jaslovsky)

November 25, 2017 Bratislava, SK

Details

Time : 18:00
Venue : Folk Blues Session 2017 - DK Lúky
Address : Vígľašská 1
Zip : 85107
Contact Website : http://www.kzp.sk/dom-kultury-luky/podujatie/folkbluessession2017

FOLK BLUES SESSION 2017
XVII. ročník medzinárodného festivalu folk-bluesovej a bluesovej hudby

účinkujú:
Second Band
Broňo Dobrota & Blues Rules
Free n’ Loop – P. Luha, J. Berky Mrenica jr., M. Jaslovský
Nico ZZ Band (FR)

 

Second Band

Skupina Second Band bola založená v roku 1994 gitaristom Jurajom Parízekom a harmonikárom Petrom Stojkom. Skupina zo začiatku upravovala bluesové štandardy, ale aj skladala autorské skladby. Do roku 2003 sa v skupine vystriedalo viacero muzikantov aby sa nakoniec skupina Second Band vrátila späť ku svojim koreňom ako duo. Pôvodný duet (gitara a harmonika) sa po roku 2006 rozrástol o ďalších dvoch členov a ďalšie dva akustické nástroje – gitara a kontrabas. Na konci roku 2015 odchádza kvôli zdravotným problémom zo skupiny gitarista Pavol Parízek. Kvôli projektu „Modrý štvrtok“ na začiatku roku 2016 sa skupina rozširuje o bubeníka. V tejto zostave vystupuje dodnes. Skupina hrá svoj repertoár v štýle East coast blues.
Second Band má vydané dve CD a tri koncertné DVD nosiče vo vlastnom náklade. Počas roka koncertuje na rôznych klubových a festivalových scénach.

Juraj Parízek – gitary, spev
Peter Stojka – fúkacie harmoniky, spev, perkusie
Marek „Polo“ Polonec – basgitara, kontrabas
Denis Čapkovič – bicie

 

Broňo Dobrota & Blues Rules

Kapela Blues Rules vznikla pôvodne ako sólový projekt Broňa Dobrotu, ktorý v zrelom veku objavil svoj hlas a krásu zvuku akustickej gitary.

Broňo je stále platným členom kapely O.B.D., s ktorou nahral niekoľko albumov. Ako gitarista účinkoval aj v kapele Blues Rock Cirkus Mira Dvorského.
Druhým do partie sa stal Broňov brat Peter, ktorý hrával na klávesy s kapelami Vidiek, Down Town Reného Lacka, Blues8 Romana Mečiara a ďalšími. Spolu hrajú bratia ešte v znovuoživenom projekte
Braňa Jehlára Čenkovej deti.
Vďaka rodinným väzbám do kapely získali basgitaristu Romana Nátera, ktorý na prelome 60 a 70-tych rokov hrával v známej žilinskej formácii The Pins. V súčasnosti doprevádza Ivana Čeredejeva v kapele IC Band, kde sa stretol aj so štvrtým členom Blues Rules, perkusionistom Jankom Taňašim.
Janka môžete ako účinkujúceho počuť aj s kapelami Transylvánske obedy a Boky citom.

To, že očarenie bluesom ich už nikdy neopustí bolo bratom Dobrotovcom jasné hneď po skvelom koncerte Johna Mayalla v bratislavskom amfi teátri na Búdkovej ceste v roku 1985. Záujem o blues a soul ich teraz spolu s ďalšími dvoma spoluhráčmi priviedol k akustickej formácii Blues Rules, v ktorej sa snažia zážitok z hrania menej známych aj známejších skladieb v bluesovom duchu preniesť aj na svojich poslucháčov.

Bronislav Dobrota – spev, gitara
Peter Dobrota – piáno
Roman Náter – basová gitara
Ján Taňaši – cajon, perkusie

 

Free n’ Loop – P. Luha, J. Berky Mrenica jr., M. Jaslovský

Unikátny spoločný projekt hudobných osobností – Petra Luhu (gitara, spev, zobcová flauta, perkusie, live looping), Mariána Jaslovského (saxofón, priečna flauta, midi inštrument) a husľového virtuóza Jána Berkyho Mrenicu ml. prezentuje plnú škálu rytmov a emócií nielen blues ale i funku či rocku – cez improvizácie, vlastné kompozície a známe covery v osobitom prevedení. Hranie sa s naživo tvorenými loopmi a zvukmi.

Peter Luha – gitara, spev, zobcová flauta, perkusie, live looping
Ján Berky Mrenica ml. – husle
Marián Jaslovský – saxofón, priečna flauta, midi inštrument

 

Nico ZZ Band (FR)

Súčasná veľká hviezda francúzskej (ale i európskej) R&B hudby.
Charizmatický frontman a showman, ktorý čerpá elektrický mix R&B, blues, soul, funky a rock. Skrátka, Nico ZZ si vyvinul svoj originálny vlastný štýl a špecifický zvuk. Gytarista takých hviezd, ako Donald Kinsey (dlhoročný spoluhráč Micka Jaggera či Bob Marleyho), Leburna Maddoxa, Tim Mitchella…

Nicolas Zdankiewicz – spev, gitara
Victor Tugores – basgitara
Fabian Ivachich – bicie

 

Hlavným partnerom podujatia a z verejných zdrojov festival podporil Fond na podporu umenia.

Ďalšie vstupenky, okrem predaja vstupeniek cez sieť ticketportal – kúp lístok, je možné si osobne zakúpiť, príp. rezervovať v pokladniciach KZP. Viac na:http://www.kzp.sk/vstupenky

– zmena programu vyhradená –