DEEP DIVE Presents Dominik Prok / Novák & Luha / Štefan Szabó

Henrich Novák (dobro) & Peter Luha

December 9, 2023 Bratislava, Slovakia (SK)

Details

Time : 19:30
Venue : PAKT Kultúrne Centrum
State : Slovakia
Contact Website : https://pakt.sk

Pozývame vás na prvý plne akustický v P*AKT-e, ktorý bude zároveň posledným tohtoročným koncertom tejto série.
Deep Dive je séria hlbokých ponorov do neprebádaných vôd hudobného sveta, z ktorých pre vás lovíme to najčerstvejšie a najchutnejšie, čo sa v nich nachádza.
___ ̌ : – – ___
Večer otvorí strunový kvartet v zostave Kara Taylor – violenčelo, Jakub Chlepko – viola, Natália Kubalsová (husle) a Štefan Szabó (akustická gitara a preparácie). Odohrajú Szabovu autorskú skladbu Be – long – ing, zachytenú kombinovanou technikou notácií – popri tradičnej notácii využíva pri kompozícii grafickú a textovú partitúru. Jej interpretácia a uchopenie sú tak pri každom prevedení značne odlišné.
___ ́ & ___
Ďalším bodom večera bude duo Henrich Novák a Peter Luha. Stálica slovenskej bluegrassovej scény a svetovo uznávaný hráč na rezofonickú gitaru – dobro – Henrich Novák, v doprovode špičkového slovenského gitaristu Petra Luhu. Zahrajú príjemný výber akustických balád pretkaných bluegrassovými medleys.
___ ___
Zavŕšenie večera prichádza v podobe sólo projektu Dominika Proka. Vystúpenia charizmatického frontmana kapely 52 Hertz Whale sú plné emócií, ktoré pohladia na duši každého poslucháča. Jeho osobnú výpoveď možno počuť aj na tohtoročnom debutovom sólovom albume There is no rescue mission, we are safe.
Dvere: 19.30
Začiatok: 20.00
VSTUP: 5€
 tootoot.fm/sk/events/655e1870a2ec3d1770d77841