Peter Luha je slovenský multižánrový gitarista, spevák, skladateľ a producent.
    Jeho jedinečná virtuózna hra vychádza z pestrého mixu gitarových techník (perkusívne údery, slap, tapping, fingerstyle..). Pri svojich vystúpeniach majstrovsky kombinuje spev, beatbox, hru na špeciálnej gitare, zobcovej flaute a perkusiach a vďaka technike takzvaného loopingu tak dokáže sám nahradiť celú kapelu.
    Do povedomia hudobnej verejnosti sa dostal aj vďaka 1. miestu v medzinárodnej gitarovej súťaži Gitariáda 1999 organizovanej časopisom Muzikus v Prahe a víťazstvu v televíznej speváckej súťaži Hviezdy na Štart v TV Markíza v roku 2002.
    Jeho majstrovstvo si všimli aj v zahraničí. Peter Luha je oficiálnym hráčom viacerých prestížnych svetových značiek – gitár Ortega /DE/, Framus /DE/, TheBone /CH/ a Klema /SK/, strún Elixir /US/, snímačov K&K Sound /US/.
    Koncertoval vo Fínsku, Španielsku, Francúzsku, Nemecku, Rakúsku, Švajčiarsku, Belgicku, Anglicku, Maďarsku, Českej republike, ale aj v US, Mexiku či Indii. Viackrát vystúpil vo Wiener Konzerthaus ako hosť svetoznámeho dua Igudesman & Joo spolu s Wiener Symphoniker alebo Tonkustler orchestra. Spolu so skupinou Persona Grata vystúpil na najväčšom progrockovom festivale milénia Progressive Nation at Sea 2014 na festivalovej lodi z Miami na Bahamy a v rokoch 2015 a 2019 koncertujú aj s legendou žánru – Dream Theater.
    Jeho debutový sólo gitarový album Viaje del Alma bol nominovaný na najlepší inštrumentálny album roka 2012 v celosvetovej Independent Music Awards a tiež ocenený Harvest prize v 6. ročníku Tais Awards 2013.
    Spolu s výtvarníčkou Luciou Černekovou vytvorili animovaný filmový projekt On The Road. Krátke filmy z projektu sa dostali do oficiálnych výberov na viac ako 20 medzinárodných filmových festivalov po celom svete a získali viaceré ocenenia.
    Za Petrovu popularitu na sociálnych sieťach hovoria 4 milióny videní jeho videí a 20 tisíc fanúšikov na Youtube a Facebooku.  /Viac v BIO/

PONUKA

ONE MAN LOOP GUITAR SHOW – repertoár na každý typ hudobnej produkcie (sólo koncert, festival, vernisáž, súkromná oslava, firemná párty..). Jeden muzikant dokáže až neuveriteľne za pomoci hlasu, gitary a loopera nahradiť celú kapelu aj so speváckym zborom. Od ambientných plôch, jemných balád až po virtuóznu gitaru a energické temperamentné skladby. Gitarové inštrumentálky aj spievané covery (Beatles, Guns&Roses, Johnny Cash, Sting, Led Zeppelin, L. Cohen, Elvis Presley, Eric Clapton..) v novom zaujímavom prevedení.

WORKSHOPY – Špeciálne gitarové techniky – Loopovanie – Rozprávanie o cestách spojené s fotodokumentáciou a púšťaním krátkych filmov z projektu On The Road..

V prípade záujmu môže byť program aj so zaujímavým hudobným hosťom: Futurelove Sibanda (spevák zo Zimbabwe), Jarolím Emmanuel Ruzicka (husle, prvý koncertmajster Slovenskej filharmónie), Marián Jaslovský (sax, priečna flauta, midi inštrument..), Ján Berky Mrenica ml. (Diabolské husle), Jana Hubinská (spev), Veronika Strapková (spev), Lucia Briestenská (spev), Andrej Jeriga (basgitara),  Zuzka Suchánková (spev), Dano Godányi (tanec), Slavo Repaský (violončelo), Flaco de Nerja (flamenco gitara), prípadne aj ďalšie hudobné zoskupenia..

REFERENCIE   KONTAKT

Viac videí vo VIDEO sekcii.

technical rider pre organizátorov:
peter-luha-technical-rider

plagát na stiahnutie:

Viac promo fotografií na stiahnutie vo FOTOGALÉRII.

BIO        PROJEKTY/SKUPINY        NÁSTROJE        DISKOGRAFIA        FOTO        LEKCIE        REFERENCIE        NAPÍSALI